Závěr sezóny je tu !

A jsme u konce ! Uplynulý víkend jsme s enduro klubem Mšeno na naší malé tréninkové trati definitivně ukončili sezónu 2019 a své myšlenky přesunuli na zimní přípravu. Ačkoli pro spoustu riderů sezóna skončila, mně osobně začala právě ta zmiňovaná zimní část po třítýdenním odpočinku po šestidenní. Následující víkend spolu s kamarády enduráky odjíždíme do Pece pod Sněžkou na týdenní soustředění, kde začne ta správná tvrdá příprava. 

 

Ohlédnutí za letošními úspěchy

Myslím, že nejlepší bude začít tím špatným, ať se na konci dostaneme k tomu nejveselejšímu. Amputace (naštěstí) malého kousíčku malíčku pravé ruky a zameškání dvou českých závodů. Zlomené zápěstí na jednom ze závodů enduro sprintu, měsíc před finále Mistrovství Evropy. To jsou největší pohromy letošního roku. I s těmi komplikacemi se mi podařilo vcelku úspěšně dokončit letošní trápení a utržit i nějaký ten “kov”.

 

Domácí mistrák

Jak jsme zvyklí, v kalendáři českého mistrovství nenajdeme moc závodů. O to náročnější pro vás jako závodníka je, když si něco provedete a musíte některý den, nebo dokonce víkend vynechat. Odjeli se tak 4 závody českého endura, kde poslední závod byl zařazen k závodu enduro sprintu do Jinína u Strakonic a 6 závodů enduro sprintu. Ve sprintu jsem nenastoupil do třech závodních dní, kvůli oboum zraněním. V kotegorii E2 jsem se posledním vyhraným závodem v Jiníně vrátil alespoň na bronzovou pozici. V absolutním pořadí jsem dokončil až pátý a v juniorech jsem poskočil na místo bramborové. V enduru jsem zameškal “pouze” víkend, a tak jsem se podíval v kategorii E2 na druhý flek a v absolutních juniorech jsem získal bronz. V absolutním pořadí jsem dokončil na bramborové čtvrté pozici. 

 

A co za hranicemi ?

Čtyřdílný seriál Mistrovství Evropy jsem rozjel velmi překvapivě, když jsem na blátivém portugalském terénu vystoupal na svou první karierní bednu a odvezl si tak plaketu za druhé místo. Spolu se zmiňovanými zdravotními komplikacemi a ne zrovna příliš vydařenými některými dny jsem z této bedny žil téměř celou sezónu. Před posledním závodem, kdy jsem se měsíc nezabýval ničím jiným, než urychlením procesu léčení mého pravého zápěstí, jsem stále ještě sedlal bronzovou pozici. Předemnou byl ale třídenní závod spolu s prvním ježděním po zranění v místě závodiště dva dny před startem. První den byl podle očekávání špatný. Druhý den jsem spoustu věcí napravil a šel do závěrečného motokrosu s nadějí na bednu. Když se mi ale na startu brána odrazila od země a já se za ní zasekl na několik dlouhých sekund, vše bylo ztraceno a já tak přišel o skvělé umístění. I tak jsem se ale propadl na páté místo a zaznamenal tak největší úspěch mé kariéry v seriálu Mistrovství Evropy. 

 

Nesmírně velké Děkuji patří mým trpělivým rodičům, skvělému týmu KBS a všem mým partnerům. Byla to pro mě čest, závodit s Vaším logem na mém dresu a doufám, že naše spolupráce bude pokračovat v dalších letech. 

Video reportáž ze světa motorů

Bez názvu.jpg

Výsledky sezóny 2019

MMČR Enduro

MMČR Enduro Sprint

Mistrovství Evropy

Foto: Elbephotos - Lucie Bruchanova

Text: Adolf Živný

9.12.2019

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png