Náročné Slovensko

Třetí místo po dvou závodech v seriálu Mistrovství Evropy.

 

Takto si stojíme po druhém závodním víkendu Mistrovství Evropy v enduru, který se odjel o víkendu 18.-19.5.2019 ve slovenském Brezně. S touto lokalitou jsme měli zkušenost z minulého roku, kde jsme odjeli závod českého mistrovství. Pro letošní rok si pro nás pořadatel připravil mnohem náročnější soutěž, než kterou jsme absolvovali, s nárůstem obtížnosti díky deštivým podmínkám.

 

Na místní motokrosové trati se odjel krosový test, který byl dlouhý okolo 7 a půl minuty. Na tomto testu závod začínal po krátkém přejezdu po silnici z náměstí města Brezna, kde bylo depo závodníků.

 

Nejkratším testem, kterým bylo kolo uzavřeno, byl extrém test, který trval okolo dvou minut. Polovina testu vedla korytem potoku a druhá polovina po stráni v lese, s velkým množstvím mokrých kluzkých kořenů, svou délkou okolo dvou minut.

 

V podobném duchu byl vytvořený i enduro test, který oproti extrému měl pětinásobek své délky. Časy na tomto testu v některých kolech dosahovaly i jedenácti minut a že byly tyto minuty výživné. Test byl natažený v lesnaté oblasti přilehlých kopců města Brezna, kde obtížnost testu zvyšovaly kamenité úseky a kořeny snad všude.

 

Již zmiňovaný enduro test, mi celý víkend dělal problémy. Na tomto testu se mi za víkend povedlo neupadnout pouze ve dvou kolech a to pro mě bylo zásadní pro celkový průběh víkendového klání. Na takto dlouhém testu jedna chyba znamená velké množství ztraceného času, které nebylo možné na dalších dvou kratších testech dohnat.

 

Sobotní den jsem dokončil na 6. místě, kdy jsem nebyl se svou jízdou vůbec spokojený. Druhý den jsem se posunul o dvě pozice dopředu. Z jízdy jsem měl větší radost, bohužel jsem se nevyhnul menším chybám, které mě stály kontakt s nejlepšími ve třídě.

Jako třetí závod nás čeká písčité Lotyšsko, kde se budeme prát o udržení na pódiových příčkách.

 

Děkuji za podporu všem svým partnerům rodině a týmu KBS UAMK Unhošť.

Foto: Jaromír Šigut - bakulfoto.com, Martin Plesník

Připravil: Adolf Živný

28.5.2019

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png