Stříbrné Portugalsko

Jak se na internetu píše, v Portugalsku měli čeští závodníci medailové "žně". Jednu z medailí se mi také podařilo utržit. V tomto článku se dozvíte, kde a v jakých podmínkách se mi závodilo a jaká byla cesta k prvnímu medailovému výsledku na Mistrovství Evropy.

Uplynulý víkend jsme se zúčastnili prvního závodu Mistrovství Evropy v enduru, které se konalo v potugalském městě Góis.

 

Již od čtvrtečního poledne panoval v kopcovité oblasti Góisu vytrvalý déšť, a tak se na první pohled jednoduchý závod, proměnil ve velmi náročný a blátivý.

 

Oba dva dny se závodilo na 3 kola, kde v každém kole na nás čekal jeden krosový a dva endurové testy. Všechny testy byly dlouhé okolo sedmi minut.

 

První den se mi závodilo skvěle. Blátivé podmínky jsem si užíval a zajížděl dobré časy. V každém kole se mi podařilo vyhrát druhý enduro test ve své třídě, což mi pomohlo k dosažení druhého místa v úvodním dni se ztrátou 1:26 minut na vedoucího Mauricia Micheluze. V absolutním pořadí jsem bojoval s Jiřím Hádkem a Robertem Friedrichem o 17. místo. Nakonec jsem dojel 14 vteřin za Robertem a 10 vteřin za Jirkou na 19. místě.

 

Druhý den jsem startoval s cílem obhájit výsledky z předešlého dne. To mi bohužel překazil drobný technický problém, který jsem nebyl schopný vyřešit. Při marné snaze o jeho vyřešení jsem nachytal 17 trestných minut. Technická závada mi neumožňovala využít plný výkon motorky, a tak jsem musel v blátivých podmínkách jet na vysoký rychlostní stupeň a závod alespoň musel dokončit.

 

Zásluhou najížďáka a celého týmu KBS UAMK Unhošť, jsem se úspěšně dostal do cíle a utržil alespoň velmi cenné body. Protože byly podmínky závodu opravdu náročné, spousta závodníků byla nucena odstoupit pro závadu na stroji nebo zranění, a tak i přes nachytané minuty mi dojetí zajistilo druhé místo v seriálu Mistrovství Evropy ve třídě 250 2T, za vedoucím Tomášem Hostinským.

 

Za tento výsledek vděčím všem, kdo za mnou stojí jak po čas závodního víkendu, tak u svých počítačů/telefonů při sledování výsledků. Děkuji také svým partnerům, kteří nám umožňují závodit tak daleko od domova. V neposlední řadě musím také poděkovat týmu KBS UAMK Unhošť.

 

Děkuji !

Foto: Paja-enduro CZ, Ladislav Krupička

Připravil: Adolf Živný

10.4.2019

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png