Bahenní lázně ve Spoletu

Technický problém v prvním dni a doslova bahenní koupel druhý den. Už jen fakt, že jsem za celou svou jezdeckou kariéru neoblíkl klasickou průhlednou pláštěnku a ve Spoletu jsem s ní druhý den absolvoval téměř celý den, mluví dostatečně za podmínky, které na druhém podniku Enduro GP v Itálii panovaly.

 

Typická italská soutěž

Jak jsme z minulých let zvyklí, Italové vždy udělají náročnou trať, která obsahuje motokrosový test na travnaté odklonění louce, k tomu jeden velmi dlouhý enduro test, který vede z údolí na nejvyšší kopec v okolí a zpět dolu z něj a jako bonus k tomu máme velmi bohatou půdu na kameny a spoustu nadšených fanoušků, kteří udělají vynikající atmosféru.

 

Do slova a do puntíku Italové splnili to, co je pro ně snad nepsané pravidlo. K tomu ještě, protože se jednalo závod Mistrovství Světa, jsme k tomu všemu dostali jeden extreme test, který byl více méně o tom, neudělat ani jednu chybu, prostě buď a nebo. Na tomto testu chyba většinou stála velmi rozbitou motorku, nebo hodně velkou spoustu ztraceného času, při stahování motorky zpět z kopce dolu, nebo naopak šplhání po kluzké zemi nahoru k ní. Bylo to zkrátka výživné enduro.

 

Počasí pomocnou ruku nepodalo

I když se v průběhu celého týdne před závodem počasí měnilo z minuty na minutu z naprostého lijáku na slunečný pohodový den, v prvním dni jsme jeli v téměř dokonalém “idoši” bez deště. Z páteční noci byla trať poctivě prolitá vodou, a tak bylo z rána na enduro testu, kterým všechna kola začínala, byl poměrně kluzký. Zbytek dne byl ale v téměř ideální podklad.

Na druhý den se ale počasí naprosto otočilo a déšť v průběhu celého dne ani na minutu neustál. K tomu bylo na stupnici teploměru pod 10 stupňů celsia, a to ve spolupráci s deštěm nebylo nic příjemného.

 

I technika je součástí závodění

První den jsem bohužel doplatil na technickou závadu v elektroinstalaci motorky, která mi nedovolovala využít plný výkon motoru, a tak jsem byl nucen 6. test prvního dne odjet na vysoký kvalt, bez vytáčení motoru do vysokých otáček. V časové kontrole jsme bohužel nebyli schopni problém v rychlém čase vyřešit, a tak jsme vyhodnotili, že odstoupit ze závodu a připravit se plně na druhý den bude rozumnější.

 

Bez chyb to nebylo

Druhý den, v důsledku počasí, které celý den panovalo, bylo nejdůležitější nedělat chyby, které uklouzaný povrch s kameny jen podporoval. Den jsem začal skvělým tempem na enduro testu, kde jsem zajel o 4 vteřiny pomalejší čas, než například Van Oevelena, který byl ve Francii oba dva dny v TOP 10. Velmi razantním stylem jsem vjel I do druhého extreme testu, kde bohužel přišla jedna ze 3 větších chyb, které jsem za celý den udělal a zároveň které jsem udělal na extreme testu. Pokazil jsem zatáčku před kopcem a vyjel jsem z ideální stopy, při návratu právě do ideální stopy jsem ztratil rychlost, která byla potřebná pro vyjetí kopce a motorku jsem vyhodil nahoru. Po kluzkém stoupání bylo ale velmi náročně k motorce vyšplhat, a tak po zhruba 30ti vteřinové spider-man live show jsem nasedl zpět do sedla a pokračoval v testu. Oproti svému nejhoršímu času jsem na tomto testu ztratil přes půl minuty. Tím byly naděje na nějaký kloudný výsledek fuč, ale jelikož jsme realisté a nepřijeli jsme pro zázračný výsledek, o to více úsilý jsem vložil do zbylých testů. Zajížděl jsem časy srovnatelné s jezdci, kteří pravidelně dokončují v desítce nejlepších a to bylo přesně to, co byl náš cíl. Dokonce se mi několikrát povedlo porazit I skvělého fabrického jezdce Lorenza Macoitta, nebo již zmiňovaného belgičana Van Oevelena. Na koci druhého dne jsme pak po dvou dalších chybách na posledním extreme testu bral 19. místo v Juniorech a 11. místo ve třídě Junior 2.

 

Dvoj víkend MS je splněný sen

Myslím si, že je snem každého jezdce zažít atmosféru závodu Mistrovství Světa, jelikož jsme ale cílevědomí a máme tu nemoc naše drobné cíle nepatrně posouvat, je víc než splněný sen si odjet rovnou závody dva hned víkend po sobě. Tento další drobný sen se mi ale díky mým rodičům a týmu KBS Unhošť pod vedením Ládi Krupičky splnil a já jím tímto musím z celého srdce poděkovat. Je trochu škoda, že se nám dva závodní dny nepodařilo dokončit, ale to je bohužel součástí tohoto nevyspitatelného sportu.

Výsledky

Sobota

Neděle

Průběžné hodnocení 

Fotogalerie

Foto: Paja-enduro

Text: Adolf Živný

1.10.2020

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png