Smolná neděle potrápila nejen mě

První klasické enduro letošní sezóny pro většinu české výpravy skončil předčasně. Po pádu do rokle jsem byl bohužel jeden z nich. První den se mi podařilo dokončit na 12. místě ve třídě J2 a na 26. místě v celkovém hodnocení juniorů.

 

Smolná neděle

Nedělní den prvního závodu Mistrovství Světa – Enduro GP byla pro většinu české výpravy velmi smolná. Mezi tyto smolaře jsem patřil bohužel I já. V prvním kole, po absolvování dvou měřených testů, jsem na přejezdu udělal chybu, která mě donutila odstoupit ze závodu.

Na úzké pěšince, která vedla po přejetí dřevěné lávky souběžně s 3 metry hlubokou roklí, jsem kvůli vysokému rychlostnímu stupni neudržel motorku v chodu – zhasl mi motor a na úzké pěšince jsem došlápl nohou do prázdna. Následovaly velmi rychlé kotrmelce I s motorkou do rokle, ze které mi museli pomoci až traťoví komisaři. Po nabrání velmi vysoké časové ztráty jsem již nemohl v závodě pokračovat. Já I motorka jsme si odnesli z tohoto incidentu pouze malé šrámy, a tak můžeme další víkend pokračovat v závodění.

Boj sám se sebou v nezvyklých podmínkách

Sobotní den byl pro mě velmi náročný a než abych sledoval výsledky a porovnával se se svými soupeři, bojoval jsem spíše sám se sebou. Za takovým myšlením v průběhu závodu mohla z největší části náročnost trati. Bylo to po tak strašně dlouhé době to pravé závodění. Terén a úseky tratě, ve kterých bylo třeba být přesný a naprosto koncentrovaný bylo tolik, že už samotné vymýšlení stop v technicky náročných sekcích tratě bylo náročné. A to nemluvím o vysokém tempu, ve kterém se celý závod odehrával. Nebyl jsem se svou jízdou spokojený a jednoduše toho na mě bylo moc. Jak se ale na konci dne ukázalo, mé časy nebyly vůbec špatné v porovnání s ostatními českými jezdci. V mezinárodní konkurenci to ale nestačilo ani na dvacítku nejlepších.

 

Za týden pokračujeme !

Dalším závodem je pro nás následující víkend opět závod Mistrovství Světa. Tentokrát se bude závodit v Italském Spoletu, kde na nás bude rozhodně čekat náročný závod. Takovéto závodění je ale přesně to, co mě baví a tak se dalšího závodu nemohu dočkat.

 

Chci poděkovat týmu KBS Unhošť a všem sponzorům, kteří nám pomohli toto uskutečnit a porovnat se opět se světem. Děkuji.

Reportáž ze Světa motorů

ct_gp.jpg

Výsledky

Sobota

Neděle

Průběžné hodnocení 

Fotogalerie

Foto: Paja-enduro

Text: Adolf Živný

23.9.2020

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png