Je to vážně domácí smůla ?

Každoroční smolné zranění na domácích závodech se mi nepodařilo ani tentokrát prolomit. V letošním ročníku Classic adrenalin oil Mezinárodního Mistrovství ČR v endurosprintu jsem si na prvním měřeném testu poranil zápěstí, a tak si nedobrovolně naordinoval pauzu od závodění. I přesto se mi ve třídě podařilo zvítězit.

Na pověry nevěřím

Domácí závod s sebou vždy nese spoustu výhod i nevýhod. Velkou výhodou je znalost místního terénu, nevýhodou zase může být tlak ze strany fanoušků, kteří vám přijdou zafandit. Všechny tyto aspekty pro mě dělají tento závod velmi neoblíbený. Jelikož mají oba mí rodiče při závodech funkce, na samotný závod jsem "sám", a tak si vždy uvědomím, jak důležitou roli v mé kariéře hrají. I tak si přes drobné problémy závody každý rok užiji a předvedu vše, co umím. 

Nakonec to tak zlý den nebyl

 

I přes nepříjemný pád a stupňující bolest zápěstí v průběhu dne, jsem byl schopný držet tempo v boji o třetí pozici absolutně s Robertem Friedrichem. Protože se ale trať hodně rozbíjela, musel jsem pro bolest tempo snižovat a skončil jsem tak na čtvrtém místě o necelých 10 vteřin. Ve své třídě jsem téměř o minutu zvítězil a v absolutním pořadí juniorů jsem skončil na místě druhém, právě za Robertem. 

A diagnóza ?

 

Ihned po prvním závodním dni jsem podstoupil prohlídku v nemocnici, kde mi byla oznámena fraktura radiální (vřetenní) kosti v oblasti zápěstí. To znamená zhruba měsíční fixaci v sádře a následnou rehabilitaci. Samozřejmě jsem v druhém dni nestartoval.

Dalším závodem, který bychom chtěli stihnout je Mistrovství Evropy ve Finsku, které se odjede 6.-8.9.2019 ve finské Heinole. 

Rád bych poděkoval všem z týmu KBS UAMK Unhošť, partnerům a rodičům za pevné nervy a podporu.

Foto: Elbephotos - Lucie Bruchanova

Text: Adolf Živný

9.8.2019

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png