Mistr umí i na dveřích od chlíva

Jak jsme u českého šampionátu zvyklí, i letos v průběhu sezóny došlo k pár organizačním zmatkům a změnám, které zapříčinily, že se místo 5ti závodů seriálu endura odjely pouze 4 a k tomu se poslední “přistrčil” k poslednímu závodu endurosprintu v Jiníně. Výsledky byly zapsány do obou šampionátů, i když dle mého názoru nemá enduro sprint s endurem nic moc společného. Buďme ale rádi, že nějaké závody jsou a že stojí za to ! 

Jste frajeři !

Rád bych tímto poděkoval všem organizátorům letošních závodů, za kvalitně připravené podniky a doufám, že je letošní sezóna motivovala k tomu, udělat závody v příštím roce zase o kousek kvalitnější. Příprava závodů je neskutečně náročná a proto oceňuje každého z nich. 

Tak to má být

A teď už k samotnému víkendu v Jiníně. Pořadatelé mě velmi překvapili, že se jim povedlo provést vcelku velké množství změn, a tak udělali zajímavé závody. Je u nás častým zvykem dělat závody každý rok stejné, proto doufám, že se tento trend uchytí. 

 

Testy

V multifunkčním areálu v Jiníně na nás čekaly dva special testy. První se skládal z motokrosové tratě a přilehlých strání okolo ní a druhý začínal v super-enduro parku, ze kterého pokračoval přes pískové hromady na pole, kde byly krásné rychlé zatáčky. Na těchto dvou testech dlouhých okolo čtyř minut a 20ti vteřin, jsme se setkali s téměř všemi typy terénů. 

 

Výzva přijata

Pro tento víkend na mě čekala zatím největší výzva v mé kariéře. Závod jsem díky českému zastoupení Husqvarny - Láďovi Janoušovi (Promoto), mohl absolvovat na nové FE 450, a tak si odjet před konečným rozhodnutím, co za motorku pojedu v příští sezóně, závod na čtyřtaktu. Kvůli povinnostem ve škole jsem nemohl motorku ani vyzkoušet, a tak jsem vsadil na heslo, že “ mistr umí i na dveřích od chlíva” a vyrazil vstříc novým zkušenostem “ z patra”. I když jsem se první tři kola s motorkou sžíval a zajížděl velmi špatné časy, ke konci dne jsem ukázal, že nebude problém v druhém dni zaútočit na třetí místo v absolutním pořadí. Pár zašlápnutí a vytahané ruce mi ukázali, jak na motorce závodit. V sobotním závodě jsem na vedoucího Patrika Markvarta, který se vrátil v překvapivé formě po zranění pánve, a nováčka v seriálu Rudolfa Plcha, který si odskočil zazávodit z motokrosu, ztratil 1:39.25 minut. Na Jiřího Hádka mi chyběla minuta a 6 vteřin.

 

Že bych si tak rychle zvykl ?

Druhý den jsem závod rozjel skvěle hned od začátku. Drobné problémy mi dělal první test, kde se mi nedařilo v průběhu dne vylepšit čas, jak bych si představoval. I tak se mi dařilo každý test, až na jeden Jiřímu Hádkovi s Robertem Friedrichem o pár vteřin odskočit, a tak z toho nakonec v cíli byl náskok 35 vteřin před Hádkem a 1:29 min. na Roberta. Kvůli technickým problémům z boje o absolutní vítězství vpadl Rudolf Plch, který celý víkend předváděl skvělé výkony, a tak jsem se posunul na 2. místo v absolutním pořadí.

 

Výsledek

Celkově jsem za celý víkend vyhrál svou třídu E2, zvítězil jsem také třídu absolutní junior a v absolutním pořadí jsem obsadil 3. příčku za Hádkem a Markvartem. 

Děkuji 

Rád bych za tento úspěšný víkend poděkoval mým rodičům, kteří odvádí skvělou práci a pomáhají mi s přípravami na závody. Chtěl bych také poděkovat celému týmu KBS UAMK Unhošť a všem mým sponzorům. Ještě jednou obrovské děkuji české Husqvarně - Promoto, Vláďovi Janoušovi za vypůjčenou motorku. 

Výsledky podniku:

1. DEN

2. DEN

Videoreportáž České televie

Bez názvu.jpg

Galerie

Foto: Elbephotos - Lucie Bruchanova, Marek Vinčik

Text: Adolf Živný

23.10.2019

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png