V Jiníně se odjel první endurosprint

První závod MMČR v endurosprintu se odjel v rozkvétajícím MX-Enduro parku v Jiníně. Pořadatelé si dali jak na motokrosové trati tak mimo ní spoustu práce a připravili závod o dvou měřených testech.

 

Krosový test byl připravený z části na motokrosové trati a z části v kopcovitém terénu areálu podél tratě, kde byl velmi skalnatý terén. Tento test byl dlouhý okolo 4 a půl minuty a jel se jako první po startu.

 

Endurový test navazoval pár desítek metrů po testu motokrosovém. Obsahoval spoustu uměle vytvořených překážek, spolu se členitým terénem. Ke konci testu jsme se dostali i do části depa, kde byla navezena suť. Tento test byl svou délkou okolo 3 minut závodní jízdy.

 

V prvním dni se mi nedařilo tak, jak bych si představoval. Povrch byl tvrdý, prašný a velmi těžko jsem se dostával do rychlého závodního tempa. Celý den jsme spolu závodili o 3. místo s Hádkem, Kuklíkem, Tomanem a novým příchozím talentem Škutou. Za celý den se u mě neodehrálo nic zvláštního. Nepadal jsem, zajížděl jsem vyrovnané časy, ale něco tomu chybělo. Dopadlo to pro mě 5. místem absolutně za vítězným Koublem, druhým Markvartem, třetím Hádkem a čtvrtým Škutou se ztrátou 9 vteřin na místo čtvrté.

 

Druhý den se nesl v naprosto jiném duchu. Dopoledne před závodem zapršelo a podmínky se změnily. První dvě kola tvrdý podklad hodně klouzal, a tak jsem měl čas se dostat do klidného tempa, které se mi dařilo postupně zvyšovat. Po pádu v prvním kole Patrik Markvart stahoval svou ztrátu, a tak jsem do posledního kola byl na druhém místě. Patrik ale v posledním kole zajel skvělé časy a svou ztrátu proměnil na pěti vteřinový náskok v cíli. Dokončil jsem tedy druhý den na 3. místě absolutně, stejně jako za celý víkend po součtu časů, za prvním Koublem a druhým Markvartem.

 

Víkend bohužel neskončil tak vesele. V prvním kole jsem na enduro testu zavadil o kolík vyznačující trať. Ten mi poškodil poslední článek prstu. Prst jsme obvázali, zalepili a bez jakýchkoliv potíží jsem den dokončil. Při večerním vyšetření se bohužel ukázalo, že poškození je rozsáhlejší a tak jsem podstoupil operaci, při které mi byla odebrána část posledního článku malíčku. Momentálně mám nařízený klid, který který si patřičně užiju, abych na další závody byl ve stroprocentní formě.

 

Rád bych také poděkoval svému týmu KBS UAMK Unhošť, svým rodičům a sponzorům, za skvelou podporu a spolupráci !

Foto: Lucie Bruchanova - Elbephotos, Paja-enduro CZ, Czechendurp.cz

Připravil: Adolf Živný

16.4.2019

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png