EnduroGP - Německo

O víkendu 22.-24.3. jsme spolu s týmem KBS UAMK Unhošť odjeli náš první závod letošní sezóny, a to Mistrovství Světa v enduru v německém Dahlenu.

 

Hned od začátku bylo jasné, že víkendový závod nebude procházka růžovým sadem. Když jsme se ale ve čtvrtek dozvěděli, že je změna trati a místo tří testů v kole se pojedou čtyři, byla to více než jistota, že si sáhneme na dno svých sil.

 

Čekali na nás celkem dva enduro testy, jeden krosovo - endurový test a jeden extreme test, který byl natažený v prostorách pátečního prologu. Všechny testy, až na extreme test byly dlouhé okolo sedmi až osmi minut, a tak jsme oba dva dny nazávodil více než hodinu a čtvrt.

 

V pátek se klasicky odjel večerní prolog za umělého osvětlení, kde jsem neudělal zásadní chybu a v pořádku jsem mohl odstartovat do sobotního dne. Atmosféra nejen českých fanoušků byla neskutečná a tak si tento test pokaždé moc užiju.

 

Na začátku kola, téměř ihned po startu nás čekal extreme test, který obsahoval pár umělých překážek z pátečního prologu s pár záludných výjezdů. Součástí testu byla taky rychlá pasáž na poli. Na tomto testu se mi dařilo pravidelně zajíždět časy okolo 10. místa. V neděli jsem byl dokonce pokaždé na tomto testu okolo 8. místa.

 

Druhým testem byl pro mě velmi náročný enduro test, v písčito-hlinitém terénu, v lese mezi stromy, který byl na mě velmi zamotaný. Nebyl jsem za celý víkend schopný v tomto testu najít to správné tempo a trápil jsem se na tomto testu v každém kole. V neděli se mi tento test povedlo zajet na 10. místě, bohužel ale jen v jednom kole.

 

Třetím testem a zároveň posledním v první časové kontrole byl motokrosovo-endurový test, který začínal a končil na písčité motokrosové trati. Zbytek testu byl v lese, kde ale z mého pohledu pořadatelé odvedli skvělou práci a udělali velmi rychlý test. V tomto testu jsem v neděli udělal dvě fatální chyby v řadě, když jsem hloupě upadl a ztratil tak všechny šance na výsledek v top 10 pro druhý závodní den.

 

Posledním testem byl enduro test v lomu, kde je krásný tréninkový areál s umělými překážkami, spolu s endurovými cestičkami mezi stromy. V tomto testu jsem držel stabilně podobné časy celý víkend. “Zamotaná” pasáž mezi stromy mi moc nevyhovovala, a tak se mi nedařilo najít místo kde zrychlit.

 

S výsledky prvního závodu jsem velmi spokojený. I když se mi nepodařilo udržet tempo s pravidelnými účastníky Mistrovství Světa. Byl to první závod sezóny a hned takovéto úrovně.

Jedenácté místo v obou dnech ve třídě Junior 1 beru jako velký úspěch a spolu s týmem KBS jsme si do seriálu připsali 10 bodů.

Momentálně se připravujeme na první závod Mistrovství Evropy, který se pojede 6.-7.4.2019 v Portugalsku.

 

Rád bych poděkoval rodičům, svému týmu KBS UAMK Unhošť, všem svým sponzorům a v neposlední řadě i všem těm českým fanouškům, kteří přijeli a udělali neskutečný kotel ! Němci by se měli stydět !

Foto: Paja-enduro CZ, Ladislav Krupička

Připravil: Adolf Živný

27.3.2019

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png