Domácí smůla prolomena !

Tento článek si myslím, že je potřeba začít faktem, že jsem konečně domácí závod přežil bez většího zranění ! Každý by si asi řekl, co je na tom, ale pro mě je to veliký úspěch ! Na domácím závodě jsem v průběhu své kariéry nedojel ani jednou bez nějakého velkého zranění. Letošní ročník mšenského endurosprintu jsem dojel pouze s pobouchanými kloubky pravé ruky, což patří rozhodně mezi běžná a zanedbatelná zranění.

 

Je třeba pro začátek hlavně zmínit, jak byl uplynulý víkend na mé domácí trati ve Mšeně skvělý ! Vyšlo počasí, sešla se velmi silná konkurence závodníku ve velkém počtu a k tomu se pořadateli povedlo připravit velmi kvalitní sprint s krásným přejezdem, který byl rozhodně pro český šampionát zpestřením.

Endurový test na "Ádovce" a krosový u stadionu

V letošním roce se závodilo na stejných testech jako v minulém roce. První test se jel na naší mšenské trati "Ádovka" a byl okolo 6ti minut dlouhý. Druhým testem byl kros test v blízkosti stadionu, kde se nacházelo depo závodu. Tento test měřil 3 a půl minuty.

 

Místo vydatného deště ideální podmínky

Po nepřetržitém dešti z pátka na sobotu jsem měl velké obavy z povrchu, na kterém se bude závodit, protože trať moc dobře znám a vím, jak náročné je po dešti ve Mšeně závodit. Nějakým způsobem podmínky nebyli vůbec špatné, i když přestalo pršet zhruba hodinu před startem. I když první test nebyl v mém podání tak rychlý, další testy jsem zajížděl až do čtvrtého kola na 4. místě. To se bohužel změnilo s osychající tratí, když jsem nezachytil tempo, kterým ostatní začali zrychlovat. V tomto kole mě přeskočil německý závodník Yank Spachnüller, který tento náskok do konce navýšil na 19 vteřin. Poslední test, mě ještě k tomu přeskočil Jiří Hádek, který zajel velmi rychlý čas a přeskočil mě o necelých 5 vteřin. Dokončil jsem tak první den na 6. místě.

 

Boj ve vteřinkách až do konce

Druhý den mělo pro změnu pršet celý dopolední závod. To se k našemu štěstí nevyplnilo a odnesl to až odpolední závod Přeboru a tříd hobby, kterým musel pořadatel závod zkrátit pro nesjízdnost trati.

Stejně jako na konci prvního dne se nasadilo velmi vysoké tempo a vyskládali se od třetího do 8. místa v pár vteřinách. První dva, Romančík a Kouble, si jeli celý den svůj závod hned od začátku. Já jsem od začátku byl v nejtěsnějším kontaktu opět s Yankem, který na předposledním testu udělal chybu a prohrál tím se mnou souboj i přes mou drobnější chybu na posledním testu. Přes námi s Yankem byl celý den v těsnosti i Edvard Hubner, na kterého jsem ale nestačil a po malých kouskách mi za celý den ujel o 13 vteřin.

Děkovačka

Jsem moc rád, že se ve Mšeně na mém domácím závodu ukázalo tolik lidí a podpořilo mně. Moc za to děkuji a vážím si toho. Zároveň děkuji týmu KBS ÚAMK Unhošť a všem svým sponzorům.

Reportáž ze Světa motorů

mseno_sv.jpg

Výsledky MMČR Úterý

Sobota

Neděle

Fotogalerie

Foto: Lucie Bruchanová - Elbephoto

Text: Adolf Živný

4.9.2020

Sponzoři pro sezónu 2020

Oficiální webová stránka Adolfa  Živného - závodník enduro a motokros (sportovec)

Skupina_CEZ__–_barevna_sablona_logotyp_S
mtx_logo_krivka.png
acr_velke.png
GAERNE09.jpg
Znak Klubukrivka.png
logo_circuit.png
loga_top101.png
logo_mgsport.png
Husqvarna_Motorcycles_logo.png
promoto_-_new_logo.jpg
zivny_cepice_bilecislo.png

SOCIAL MEDIA

TSSblackTS.png
ACI_logotyp_AI-01.png
Šimonek_logo-barevné.png
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Středočeský kraj Logo.png
AW_logo komplet1_sko.png
logo_mltiair.png
motorex.jpg
mefo-logo-3 (1).png
fitness_life kopie_černá (1).png
Motocross is life logo.png

© 2019 

Tauris_logo_curves.jpg
mseno.png
motopalic.png